wtorek, 21 sierpnia 2018

Regulamin

IV Marsz na Orientację "Urwisko" 2018

Impreza poświęcona twórczości punckrockowego zespołu "Po prostu"

X Runda Pucharu Pomorza Gdańskiego 2018 w kat. TZ (PPG TZ) 


  1. Organizator oraz osoby, które ogarniają zawody:
Organizator: Bumelant (Krzysztof Nowak). Kontakt do organizatora: mail - krzysiu.novak(małpa)gmail.com, tel. 506 582 471. Osoby, które ogarniają zawody (w tym także organizator): Krzysztof Nowak, Anna Pawelczyk, Paulina Błudzień, Joanna Cichowska, Agnieszka Woźniczka, Adam Słomiński. Budowniczowie tras: Krzysztof Nowak (trasy: TZ, TU, TP). Sędzia zawodów: Krzysztof Nowak
    2.  Sponsorzy i partnerzy:

Pomorska Komisja Imprez na Orientację, drukarnia „Akwilon”, www.trojmiasto.pl

     3.  Termin:

06.10.2018r. (sobota)

     4.  Baza zawodów:

Gdynia, Pustki Cisowskie, wiata i parking leśny na południe od szosy Pustki Cisowskie - Koleczkowo. Patrz - mapka.


     5.  Forma i kategorie:

TZ (zaawansowana), „Żyję z utrzymania kochanek” – trasa objęta ścisłym, całodobowym dozorem psychiatrycznym, dla prawdziwych entuzjastów i smakoszy nawigacji o inklinacjach masochistycznych i autodestrukcyjnych, jeden etap, zespoły 1-2 osobowe, dystans ok. 10 km, mapa z treścią niepełną, znacznie przekształcona, teren górzysty, X Runda Pucharu Pomorza Gdańskiego 2018 w kat. TZ (PPG TZ).

TU (średniozaawansowana), "Madona + Dżakson = Prins" - trasa objęta doraźnym dozorem psychiatrycznym, w obrazie klinicznym może wywołać u uczestników lekkiego bzika tropikalnego i przejściowe zniechęcenie do życia, jeden etap, zespoły 1-3 osobowe (do Pucharu PPG TZ punktują tylko zespoły 1-2 osobowe), dystans ok. 10 km, mapa z treścią niepełną (możliwe długie azymuty po białej kartce), ale bez większych kombinacji i wynaturzonych udziwnień jak w TZ, będzie chyba trudniejsza od zwyczajowych TU, teren górzysty, X Runda Pucharu Pomorza Gdańskiego 2018 w kat. TZ (PPG TZ).

TP (początkująca), "Murzyn z głową dziecka w środku" - trasa z przeznaczeniem dla początkujących, którzy przedkładają rekreację nad wyczyn, w tym dla rodzin z dziećmi, jeden etap, zespoły 1-10 osobowe, dystans ok. 6 km, treść mapy pełna, punkty zlokalizowane na skrzyżowaniach dróg lub w ich bezpośredniej bliskości.

     6.  Punktacja i sędziowanie:

Punktacja będzie prowadzona zgodnie z "Zasadami punktacji i współzawodnictwa w turystycznych imprezach na orientację PTTK". W bazie zawodów ten dokument będzie wywieszony. W sporach regulaminowych ostateczny głos należy do organizatora.

     7.  Ramowy program zawodów:

Dokładna rozpiska co o której godzinie się wydarzy zostanie podana wkrótce, po obliczeniu limitów czasu na poszczególne trasy. Na tę chwilę możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że:
8:30 - rozpoczęcie pracy sekretariatu zawodów
9:00 - godz. "0" tras TZ i TU
10:15 - godz. "0"trasy TP
12:00 - hejnał z Wieży Mariackiej w Krakowie (jak zawsze)
16:00 - zamknięcie mety wszystkich tras
ok. 16:30 - zakończenie imprezy

     8.  Zgłoszenia i wpisowe:

Zapisy będą prowadzone w systemie elektronicznym na stronie www.urwiskomno.blogspot.com. W celu zapisania się na trasę należy wypełnić elektroniczny formularz zapisowy.

Opłata startowa wynosi 15 zł. od osoby dla tras TZ i TU i 10 zł. od osoby dla trasy TP (5 zł. dla dzieci poniżej 7 roku życia).
UWAGA!! Powyższe wpisowe obowiązuje do dnia 26.09 (środa, do godz. 23:59), liczy się data wpływu pieniędzy na konto organizatora. Później opłata wzrasta o 5 zł. Formularz zapisowy zostanie zamknięty 03.10 (środa) o godz. 23:59. Po zamknięciu formularza zapisowego, będzie można się zapisać na zawody wyłącznie na starcie w dniu zawodów i opłata wzrasta o dalsze 3 złote.

Opłatę należy uiścić na kontro organizatora: 17 1020 1811 0000 0502 0095 8769, Bank PKO BP, Oddział 3 w Gdańsku, Nazwa właściciela rachunku: Krzysztof Nowak, ul. Szczecińska 15 m. 3, 80-392 Gdańsk.

W tytule przelewu należy wpisać "Opłata startowa MnO Urwisko" + nazwa trasy + imię i nazwisko (imiona i nazwiska) osoby (lub osób), za które uiszczana jest opłata.

Osoby, które zapiszą się i opłacą wpisowe, mogą uzyskać jego zwrot w kwocie 100%, pod warunkiem poinformowania organizatora o rezygnacji ze startu do dnia 26.09, do godz. 21:00. Po tym terminie wpisowe osoby, która zrezygnowała ze startu przepada.

     9.  Świadczenia

Mapa dla każdego uczestnika, pamiątkowa naklejka, drożdżówka, woda mineralna, dyplomy za miejsca I-III na trasach TZ i TU, puchary za miejsca I-III dla trasy TZ i dla zwycięzcy trasy TU, protokół i mapy wzorcowe w formie elektronicznej, nagrody rzeczowe za miejsca I-III na trasach TZ i TU w miarę zasobności budżetu.

     10.  Postanowienia końcowe:

Informacja nt. minut startowych poszczególnych zespołów dostępna będzie na dwa dni przed zawodami na stronie internetowej www.urwiskomno.blogspot.com.
Osoby, które nie stawią się na starcie w swojej minucie, otrzymają pierwszą wolną minutę startową.
Zawody odbędą się bez względu na pogodę.
Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność.
Zawodnicy wyrażają zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska w protokole końcowym zawodów.
Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.
Za szkody wyrządzone wobec uczestników jak i osób trzecich organizator nie odpowiada.

Zmiany w regulaminie (niektóre zapisy nie są jeszcze doprecyzowane) będą publikowane i należy je śledzić na stronie www.urwiskomno.blogspot.com